Połączenie nie mogło zostać utworzone: SQLSTATE[28000] [1045] Access denied for user 'rlinkhmc_soundser'@'localhost' (using password: YES) Jaki soundbar do 1500 zł? Ranking 2024 i opinie na Soundbar.pl

Jaki jest najlepszy soundbar do 1500 złotych?

Ranking soundbarów do 1500 zł

Dobry soundbar z subwooferem z powodzeniem może zastąpić inne sprzęty służące do odtwarzania muzyki - począwszy od mocno budżetowego głośnika Bluetooth aż po nowoczesny zestaw kina domowego. Cyfrowy projektor dźwięku może konkurować z innymi urządzeniami audio pod względem gwarantowanej jakości brzmienia, możliwości uzyskania realistycznych efektów przestrzennych oraz głębokich basów. Dodatkowo jest dostępny w konkurencyjnej cenie - dobry soundbar do 1000 zł czy 1500 zł jest na tę chwilę normą, najczęściej wybierane modele urządzeń oscylują właśnie w granicach tej kwoty. To, na co warto zwrócić uwagę wybierając soundbar, to jego kompaktowe wymiary, które powodują, że zajmuje on zdecydowanie mniej miejsca w pomieszczeniu niż zestawy nagłośnieniowe z potężnymi kolumnami. Porównując specyfikę kina domowego, profesjonalnego zestawu nagłośnieniowego oraz listwy głośnikowej, okazuje się, że dobrej jakości soundbar zupełnie nie ustępuje pod względem technicznym innym urządzeniom tworzącym system audio.

Sprawdź ranking najlepszych soundbarów do 1500 zł
Źródło: lg.com/pl/

Ranking TOP 5 najlepszych soundbarów w cenie do 1500 zł

Wśród soundbarów w tej cenie trudno jest wybrać jeden najlepszy model, dlatego zaprezentowano ranking TOP 5 najczęściej kupowanych listew głośnikowych. To, co łączy wymienione urządzenia to budowa, a więc belka głośnikowa i bezprzewodowy subwoofer oraz całkowita moc zestawu powyżej 300 W.


Deprecated: Return type of Nokaut\ApiKit\Collection\CollectionAbstract::count() should either be compatible with Countable::count(): int, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /home/rlinkhmc/domains/soundbar.pl/public_html/vendor/nokaut/api-kit/src/Collection/CollectionAbstract.php on line 37

Deprecated: Return type of Nokaut\ApiKit\Collection\CollectionAbstract::getIterator() should either be compatible with IteratorAggregate::getIterator(): Traversable, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /home/rlinkhmc/domains/soundbar.pl/public_html/vendor/nokaut/api-kit/src/Collection/CollectionAbstract.php on line 50
TOP1

Soundbar Samsung HW-Q60

Soundbar Samsung HW-Q60

Soundbar Samsung HW-Q60

Sprawdź cenę
Sprawdź cenę
TOP2

Soundbar JBL Bar 2.1

Soundbar JBL Bar 2.1

Soundbar JBL Bar 2.1

Sprawdź cenę
Sprawdź cenę

Najlepszy soundbar do telewizora

Ciężko jest wymagać od producentów telewizorów, aby stworzyli urządzenie idealne, które będzie zapewniało użytkownikowi perfekcyjny obraz, wyostrzone kolory i tekstury, precyzyjny kontrast i detale, ponadczasowy design, a do tego zagwarantuje najwyższą jakość dźwięku i przystępną cenę. Niestety, trzeba zaakceptować fakt, że telewizory służą przede wszystkim do zapewniania wrażeń wizualnych, a niekoniecznie do słuchania muzyki. Wybierając soundbar do 1500 zł, któremu towarzyszy głośnik niskotonowy i wolnostojące tylne głośniki (tzw. satelity) można stworzyć w mieszkaniu imitację sali kinowej wypełnionej głębokim, realistycznym brzmieniem. Dekoder dźwięku można podłączyć do telewizora za pomocą różnego rodzaju złącz, np. wejście HDMI, kabel optyczny lub bezprzewodowo - większość soundbarów posiada wbudowany moduł Bluetooth, co pozwala ograniczyć ilość zgromadzonych kabli i zadbać o estetykę. Spośród wielu dostępnych modeli, szczególnie ciekawą funkcjonalnością wyróżniają się soundbary Samsung. Dzięki zastosowanej technologii Q-Symphony synchronizują się z głośnikami telewizora QLED, tworząc perfekcyjnie zintegrowany dźwięk przestrzenny. Jest to efekt współbrzmienia przednich, bocznych i górnych głośników soundbara z głośnikami umieszczonymi na górnej krawędzi telewizora. W związku z tym, posiadając telewizor marki Samsung, warto kupić soundbar tej samej firmy. Nie jest to jednak żelazną regułą, ponieważ każdy inny sprzęt (np. soundbar LG, soundbar Sony, soundbar JBL, Yamaha czy Philips) będzie kompatybilny z telewizorem posiadającym odpowiednie złącza.

Jaki warto kupić soundbar do 1500 zł?

Kupując soundbar warto zwrócić uwagę na kilka detali, które mogą istotnie wpłynąć na jakość odbieranych dźwięków. Standardowy soundbar to prosta belka, która posiada wbudowane głośniki. W wersji rozszerzonej pojawia się subwoofer, odpowiadający za niskie tony, tzw. basy. Maksymalnie rozbudowany zestaw składa się z dodatkowych wolnostojących głośników, zwanych satelitami, które z reguły umieszcza się za odbiorcami dźwięku. Całość tworzy przestrzenny efekt dźwiękowy, który otacza zewsząd i wypełnia przestrzeń (w zależności od modelu - opcja front surround lub full surround). Dźwięk przestrzenny, jak sugeruje nazwa, opiera się na kilku głośnikach rozmieszczonych w pomieszczeniu, co wydaje się optymalnym sposobem na przeniesienie słuchacza do "wnętrza" rozgrywającej się akcji. Jednak ostatnio na popularności zyskuje tzw. dźwięk obiektowy oparty na technologiach Dolby Atmos lub DTS:X. Większość modeli soundbarów powinno obsługiwać te technologie. Dobrym dopełnieniem wrażeń dźwiękowych i realistycznych efektów jest system Dolby Digital. Równie ważne są opcje dodatkowe, jaki oferuje soundbar za 1500 zł. Nie można uznać go jednoznacznie za drogi czy tani soundbar, jednak powinien być wyposażony w co najmniej kilka z wymienionych funkcjonalności: moduł Bluetooth, Wi-Fi, NFC, tuner FM, wejście USB czy odtwarzacz CD/DVD/Blu-Ray.

Podsumowanie - jaki soundbar do 1500 zł wybrać?

Nowoczesny soundbar sprawdzi się w różnych okolicznościach - podczas grania w gry na konsoli, oglądania filmu czy słuchania muzyki. Można go nazwać uniwersalnym sprzętem audio, który dodatkowo posiada kompaktowe rozmiary i cenę adekwatną do oferowanych możliwości. W porównaniu "soundbar czy kino domowe", aby nie przepłacać i niepotrzebnie nie zajmować przestrzeni w domu warto wybrać soundbar.