Połączenie nie mogło zostać utworzone: SQLSTATE[28000] [1045] Access denied for user 'rlinkhmc_soundser'@'localhost' (using password: YES) Jaki soundbar do 1000 zł? Ranking 2024 i opinie na Soundbar.pl

Jaki soundbar do 1000 zł?

Ranking TOP 5 najlepszych soundbarów w cenie do 1000 zł

Osoby, dla których jakość dźwięku podczas oglądania filmów, grania na konsoli czy odtwarzania muzyki jest kluczowa, na pewno zastanawiały się, czy bardziej opłaca się zainwestować w kino domowe, czy popularny soundbar. Po przeanalizowaniu ofert urządzeń dostępnych na rynku wynika, że w przedziale cenowym do 1000 zł wachlarz możliwości, jeśli chodzi o wybór listwy głośnikowej, jest naprawdę szeroki. Dobry soundbar marki Yamaha, Sony, Samsung, Philips czy JBL to koszt w granicach tysiąca złotych. Co producenci oferują za taka cenę? Bezprzewodowy głośnik, do którego można podłączyć telewizor albo smartfon. Dodatkowo głośnik niskotonowy (tzw. subwoofer) odpowiedzialny za dźwięk przestrzenny oraz wydobycie niskich tonów. Ranking najlepszych urządzeń pozwala wybrać soundbar na podstawie opinii użytkowników, testów i recenzji. Poszczególne modele różnią się m.in. marką, możliwością połączenia bezprzewodowo, za pomocą HDMI czy kabli optycznych, a także gwarantowaną czystością dźwięku, głębokością basu i efektami przestrzennymi. Czy warto kupić soundbar za mniej niż 1000 zł? Czy pokusić się o soundbar do 1500 zł? Przekonaj się sam!

Sprawdź ranking najlepszych soundbarów do 1000 zł
Źródło: lg.com/pl/

Ranking TOP 5 najlepszych soundbarów w cenie do 1000 zł


Deprecated: Return type of Nokaut\ApiKit\Collection\CollectionAbstract::count() should either be compatible with Countable::count(): int, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /home/rlinkhmc/domains/soundbar.pl/public_html/vendor/nokaut/api-kit/src/Collection/CollectionAbstract.php on line 37

Deprecated: Return type of Nokaut\ApiKit\Collection\CollectionAbstract::getIterator() should either be compatible with IteratorAggregate::getIterator(): Traversable, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /home/rlinkhmc/domains/soundbar.pl/public_html/vendor/nokaut/api-kit/src/Collection/CollectionAbstract.php on line 50
TOP4

Soundbar JBL Bar 2.1

Soundbar JBL Bar 2.1

Soundbar JBL Bar 2.1

Sprawdź cenę
Sprawdź cenę

Jaki soundbar do 1000 zł wybrać?

Wybierając soundbar warto zwrócić uwagę na kilka kwestii dotyczących zwyczajowego podziału urządzeń tego typu, podstawowych funkcjonalności i oferowanych udogodnień.

Istotną cechą jest moc zestawu, na który składa się listwa dźwiękowa, a także wbudowany lub zewnętrzny subwoofer. Dobry soundbar do 1000 zł powinien charakteryzować się mocą 200 - 400 W, która jest wystarczająca do codziennego użytkowania sprzętu. Parametr ten przekłada się głównie na poziom głośności odtwarzanych dźwięków, a nie na jego jakość. Co ważne, im wyższa moc, tym wyższa cena zestawu. Znani producenci, którzy posiadają doświadczenie w projektowaniu wysokiej klasy sprzętów RTV, jak np. Yamaha, Samsung czy Sony, stosują w swoich urządzeniach technologie (np. DTS HD Master Audio czy Dolby Atmos), które zapobiegają powstawaniu zniekształceń podczas odtwarzania muzyki czy oglądania filmów, a także gwarantują wyraźniejsze dialogi. Aby otrzymać dobry dźwięk na miarę kina domowego, najlepiej zdecydować się na system dźwiękowy 2.1, 3.1, 5.1 lub 7.1. Wymienione konfiguracje oznaczają różne kombinacje występowania głośników w zestawie - belka dźwiękowa + subwoofer + satelity (wolnostojące głośniki tylne). Jednoelementowy soundbar w tej cenie nie będzie gwarantował prawdziwie czystego brzmienia czy nie wyodrębni każdego szczegółu ścieżki dźwiękowej, którego oczekują melomani.

Soundbar z subwooferem - na co zwrócić uwagę?

Tani i dobry sprzęt audio jest obiektem poszukiwań dla wielu użytkowników. Jaki więc soundbar wybrać, aby spełniał te założenia? Standardem dostępnym w przedziale cenowym do 1000 zł jest łączność bezprzewodowa - moduł Bluetooth pozwala podłączyć soundbar do telewizora bez obawy o nadmiar kabli zlokalizowanych w okolicy szafki RTV. Z reguły w zestawie znajduje się również bezprzewodowy subwoofer, który można umieścić w odległości około 10 metrów od listwy dźwiękowej. Głośniki niskotonowe występują w dwóch wersjach - subwoofery aktywne posiadają wbudowany wzmacniacz, natomiast w przypadku subwooferów pasywnych konieczny jest zewnętrzny moduł wzmacniający. Z wielu ofert dostępnych na rynku na wyróżnienie zasługują soundbary marki Samsung, ponieważ proponują swoim użytkownikom możliwość sterowania soundbarem za pomocą aplikacji - Samsung Audio Remote - pobranej na smartfon. Jest to szczególnie przydatna opcja, jeśli użytkownik często słucha muzyki, odtwarza podcasty lub audiobooki poprzez serwisy takie jak Tidal, Spotify czy YouTube. Większość soundbarów posiada złącza HDMI i wejście optyczne, które mogą okazać się przydatne, jeśli zajdzie konieczność połączenia sprzętów (np. konsoli Xbox czy PlayStation) w sposób tradycyjny, z użyciem przewodu optycznego lub kabla HDMI. Tani soundbar zazwyczaj nie jest wyposażony w dodatkowe wejście USB.

Analizując propozycje różnych producentów oraz powyższy ranking popularności, można znaleźć modele soundbarów, które mimo iż należą do średniej półki cenowej (do 1000 zł), wyróżniają się jakością oferowanych funkcjonalności.