Soundbar

Co to jest soundbar ?

soundbar 1

 Soundbar to najmodniejszy obecnie typ systemu audio który spełnia rolę kompaktowego i kompletnego zestawu do odtwarzania dźwięku.
Służy zwykle do znaczącej poprawy jakości dźwięku podczas ogladania TV i słuchania muzyki. Ma prawie zawsze możliwość sterowanie pilotem od dowolnego telewizora i jest załączany równocześnie z nim.
Soundbary mogą być wyposażone w odbiorniki Bluetooth i Wi Fi do bezprzewodowego przesyłania dżwięku z telefonu, tabletu czy komputera.
Może on występować jako  jedno lub dwuelementowa konstrukcja.
Głównym elementem każdego soundbara jest belka z ukrytymi głośnikami, montowana pod lub nad telewizorem, ewentualnie ustawiana na półce.

Drugim, dodatkowym elementem soundbara jest głośnik niskotonowy – subwoofer. Odpowiada on za wszystkie dźwięki i efekty basowe w muzyce i także kinie domowym.

Główną zaletą głośników typu soundbar jest ich kompaktowy rozmiar oraz brak potrzeby prowadzenia wielu kabli, tak jak bywa to w przypadku tradycyjnych zestawów głośnikowych i brak potrzeby używania dodatkowego pilota.

Praktycznie wszystkie soundbary to zwykle konstrukcje posiadające własny wzmacniacz. Nie wymagają one zatem zakupu dodatkowego amplitunera kina domowego.

Zalety soundbara doceni każdy kto ceni sobie nowoczesny i modny styl, dobry dźwięk  oraz brak plątaniny kabli po podłączeniu.

Napisano w Co to jest soundbar ?, Uncategorized Tagi: